sadsad x
asdasd
%40 indirimli

15 Parça Ev Tipi Dikiş Makine Ayak Seti (5 mm) - Tayvan

Fiyat
:
249,00 TL
İndirimli Fiyat
:
149,00 TL
%40indirimli
Teslimat
:
Saat 16:00 öncesi siparişler aynı gün İstanbul'dan kargoya verilir.
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 •  15 Parça Ayak Seti (5 mm Makinalar İçin)

  • Made in Taiwan
  • Janome, Brother, Singer, Zetina, Juki vb. birçok marka yeni model makine ile uyumludur.
  • Makine bağlantınız yukarıdaki resimdeki gibi olmalıdır.
  • --------------------------------------------------------------
  • Aşağıdaki gibi bağlantılı olan makinelere uymaz.


  • Sanayi tipi dikiş makineleri, eski tip dikiş makineleri ve mini tip dikiş makineleri ile uyumlu değildir.
   Ayak Çeşitleri

    1. Plastik Zikzak Ayağı

    2. Saten Ayağı

    3. Düz Dikiş Ayağı

    4. Düğme Ayağı

    5. Fermuar Ayağı

    6. Gizli Fermuar Ayağı

    7. Kıvırma Ayağı

    8. Siperli Gizli Dikiş Ayağı

    9. 3'lü Kordon Ayağı

  10. Overlok Ayağı

  11. Kapitone Çubuğu

  12. Kapitone Ayağı

  13. Tekerlekli Ayak

  14. Açık Parmak Piko Aplike Ayağı

  15. Büzgü Ayağı

  KULLANIMLARI

  Plastik Zig Zag Ayak Tabanı Kullanımı

  Bu ayak teflondan üretilmiştir ve kumaşın üzerinde rahatça kayar. Sentetik derilerde kullanmak için idealdir. Zig zag ayağını takın. Makinanızın desen seçme ayarlarından zig zag desenini seçin.  Dikiş adım uzunluğunu ve zig zag dikiş genişliğini ayarlayın. Kumaşınızı yerleştirerek, baskı ayağını indirin ve dikin.

   

  Saten Ayağı

  Dikerken ayağın altında görüneceğinden çizgilerin daha düzgün dikilmesine yardımcı olur. Dantel sarma ve düz sarma yaparken kullanılır.

   

  Düz Dikiş Ayağı

  Düz dikiş işlerinde kullanılır. Ayağı takın ve dikiş adım uzunluğunuzu seçin. Kumaşı yerleştirin ve dikin.

   

  Açık Parmak Düz Dikiş Ayak Tabanı

  Takip kolaylığı sağlayan düz dikiş ayağıdır.

   

  Düğme Ayağı

  Özel düğme dikme ayağı ile hızlı ve kolay bir düğme dikişi sağlanır. Bu ayakta ekstra stabilite sağlamak ve düğme boşluğu bırakmak için boşluk çubuk vardır. Ayrıca dikiş yerinde güvenli bir şekilde düğmeyi tutmak için dokulu kauçuk taban ile üretilmiştir.

  Makinenizde dişli düşürme özelliği olduğundan emin olunuz. Desen seçme ayarlarından zig-zag desenini seçin. Dişli düşürme düğmesini iterek; dişlileri düşürün. Opsiyonel düğme dikme ayağını takın. Kumaşa yerleştirdiğiniz düğmenizi makinanızı çalıştırarak dikin.

   

  Sağ-Sol Fermuar Ayağı

  Bu ayak iğnenin sağına ve soluna takılarak fermuara yakın dikmenizi sağlar.

   

  Gizli Fermuar Ayağı

  Kaliteli hazır giyim giysilerinde genellikle gizli fermuar vardır. Bu fermuarlar kolayca gizli fermuar ayağı ile evde de yapabilirsiniz. Gizli fermuarlar yünden ince ipek jarse kumaşlara kadar tüm kumaşlar için uygundur. Buradaki püf nokta iğneyi fermuara çok yakın getirmektir. Bu ayak bu işlemi fermuarı iğne inmeden dererek yapar ve fermuar açma işlemini gerçekleştirir. Fermuar düzgün şekilde dikilince sadece dikişin bir parçası gibi görünür.

   

  Kıvırma Ayağı

  Hafif kumaşlarda dar ve düz kıvırma için tasarlanmıştır. Düz dikiş veya zig zag yaparken kumaşın kenarını kıvırır.

  Kumaşın tersi yukarı gelecek şekilde ayağın altına yerleştirin. İğneyi kenardan 3 mm kadar içeride olacak şekilde, kumaşa batırın ve 2-3 adım dikin. İğneyi yukarı kaldırın. Kumaşı önden arkadan tutup yuvarlayarak ayağın kıvrımına yerleştirin. Kumaş kenarını iğnenin arkasına yerleştirip, ayağı indirin. Yavaşça 2-3 adım dikin ve kumaşın ayak içinde yuvarlandığını kontrol edin. Kumaşı sonuna kadar dikin.

   

  Siperli Gizli Dikiş Ayağı

  Etek ve pantolon paçası baskısında ve her türlü gizli dikiş işlerinde kullanılır.

   

  3’lü Kordon Ayağı

  Yan yana bir, iki veya üç sıra kordon ve dekoratif iplik ile süsleme içindir. Kordonlar ayağın üzerindeki rehberden rahat bir şekilde geçer ve kumaş üzerine istediğiniz yere kolaylıkla süsleme yapabilirsiniz. İplik ve dikiş seçimi projelerinizde etkili katkıda bulunur.

  Kordonları ayağın sağından takmaya başlayın ve her birini yerine takın. (Tek kordonda ise orta deliği kullanın) Kordonları ayağın altından geçirin ve en geniş zigzag dikiş ayarını seçin.

   

  Overlok Ayağı

  Kumaşı ayağın üzerindeki sipere yaslayarak düzgün bir kenar dikmenizi sağlar. Ayağın rehberi ile dikişler bir hizada olur.

  Makinanızın desen seçme ayarlarından zig - zag desenini seçin. Zigzag genişliğini ayarlayın. Sürfile ayağını takın. Kumaşınızı yerleştirerek, baskı ayağını indirin. İğne soldan kumaşı kavrarken, sağdan boş kısımda dikiş yapacak. Kumaş kenarını baskı ayağının altına yarım yerleştirin ve dikişinizi tamamlayın.

   

  Kapitone Ayağı

  Serbest dikimde ve yorganlama işlerinizde kullanılır. Makinanızın desen ayarlarından düz dikişi seçin. Dişli düşürme düğmesini iterek dişlileri düşürün. Kapitone dikiş ayağını vidalayın.Tabaka elyaf ile kumaşınızı birbirine iğneleyin. Elyaflı kalın kumaşınızı elinizle kendiniz yön vererek dikin veya desen üzerinden kumaşınızın tamamını dekoratif dikişlerle de süsleyebilirsiniz.

   

  Tekerlekli Ayak

  Dikimin zor olduğu, dikilen işin ayağın altında ilerlemediği yerlerde kullanılır.

   

  Açık Parmak Piko Aplike Ayağı

  İğne alanında rahat görüş sağlar. Aplike işlerin kenarını sağlamlaştırmak, yuvarlak dikişler, çıma dikişleri için uygundur. Dikiş ve desenlerin üstüne süs dikişi yapma; Ayağın ortasını dikişin veya desenin üstüne ortalayın ve dikin. Aplike; Ayağın ortasındaki çizgiyi (kırmızı) aplikenin kenarına hizalayın. Zig zag ile sıkı sarma olarak dikin.

   

  Büzgü Ayağı

  Büzgü için kullanılır. Giyim ve ev süslemeleri için uygundur. En rahat, inceden orta kalınlığa kadar olan kumaşlarda iyi sonuç verir.

  Büzgü için: Düz dikişi sol konumda seçin. Üst iplik tansiyonunu açın. Büzülecek kumaşı ayak altına yerleştirin. Büzülmüş kenarı düz kumaşa eklemek için: Düz dikişi sağ konumda seçin. Üst iplik tansiyonunu açın. Büzülecek kumaşı sağ tarafı yukarıda olacak şekilde ayağın altına yerleştirin. Büzülmeyecek kumaşı yüzü aşağıya gelecek şekilde ayaktaki aralığa kaydırın.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.